MENU

Příroda a venkov

Agro zážitky

Splňte si svůj dětský sen! ... a splňte ho i svým dětem! Jízda v traktoru, kombajnu, ...chcete práškovat pole? zážitky, které jinde nejsou...
Koukněte do fotogalerie!

Okolní příroda je vhodná nejen pro vycházky, houbaření a výlety. Rovinatý terén je ideální pro cykloturistiku, kola různých velikostí, včetně dětských sedaček, vám rádi zapůjčíme.

Tipy na výlet

Naučná stezka Otokara Březiny (0 km)
Stezka vhodná i pro cyklisty spojuje Počátky,Telč a Jaroměřice nad Rokytnou. Je věnována životu a dílu Otokara Březiny i místním krajinným zajímavostem. Stezka je značena červenou turistickou značkou.


Koupaliště Jaroměřice na Rokytnou (2 km) 
Dva kilometry vzdálené koupaliště nabízí velký i malý dětský bazén (50 x 30 a 10 x 15 metrů) se skluzavkou, dětské hřiště, hřiště na beachvolejbal i občerstvení.


Koupaliště Moravské Budějovice (6 km)

Letní koupaliště Moravské Budějovice se nachází v klidné části města, k dispozici je zde několik bazénů, tobogán, sportovní hřiště a řada atrakcí pro děti.


Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (4,5 km)

Tento barokní státní zámek je národní kulturní památkou a patří k největším stavbám 1. pol. 18. stol. u nás i v Evropě. Řadí se mezi nejnavštěvovanější památky Vysočiny a je hlavní dominantou města Jaroměřice nad Rokytnou a okolí.


Vinařské centrum
 Sádek (12 km)
Na samém severozápadním okraji znojemské vinařské podoblasti vyrostlo v roce 2003 Vinařské a kulturní centrum Sádek s vinicemi, hotelem, restaurací kuřáckou i nekuřáckou, se zpracovatelskými a archivními sklepy, vinotékou a přírodním amfiteátrem. Najdete zde například odrůdy Modrý Portugal, Frankovka, Sauvignon, Veltlínské zelené nebo Muškát moravský.


Třebíč (17 km)
Třebíč je město s bohatou historií. Nejvýznamnější z jeho památek byly v roce 2003 zapsány do prestižního seznamu UNESCO. Jedná se o židovskou čtvrť, židovský hřbitov a románsko-gotickou baziliku sv. Prokopa. V letních měsících je pro návštěvníky otevřeno letní koupaliště, po celý rok Aquapark.


Dalešický pivovar (20 km)

Pivovar filmových Postřižin prošel v minulých letech rekonstrukcí a nabízí nejen vlastní pivo a prohlídky výrobních prostor, ale i posezení ve stylové restauraci a rozličné kulturní akce.


Dalešická přehrada (20 km)
Nedalekou Dalešickou přehradu si oblíbí nejen milovníci koupání a vodních sportů, ale i rekreační a sportovní rybáři. Nejen rodiny s dětmi ocení celoroční plavby lodní dopravy.


Zámek Vranov nad Dyjí a Vranovská přehrada
 (30 km)
Zámek Vranov nad Dyjí je národní kulturní památkou a nachází se v západní části Národního parku Podyjí. Vznikl přestavbou románskogotického hradu a patří k nejnavštěvovanějším místům jižní Moravy. Vranovská přehrada a okolí je velmi atraktivní a oblíbené místo pro rekreaci u vody, cykloturistiku i výlety do přírody.


Telč (42 km)

Telčský zámek spolu s překrásným náměstím patří mezi klenoty moravské renesanční architektury a nejoblíbenější turistické cíle na Moravě.